Zlez z mojich bradaviek (!), kričala feministka

Autor: Stano Verešvársky | 16.3.2015 o 10:26 | (upravené 19.3.2015 o 13:30) Karma článku: 15,04 | Prečítané:  5281x

Veru, a poriadne nahlas. Spolu s ďalšími takmer nahými dámami priniesli trochu iný rozruch pred Fira Gran Via v Barcelone, kde sa konal Mobile World Congress 2015. Ja som prišiel domov šokovaný technológiami.

Prestížna konferencia MWC15 bola stredobodom celosvetového diania v mobilnej komunikácii. A hoci nepriniesla prevratný trend, viac ako 93 000 delegátov z vyše 200 krajín sa stali novými rekordmi podujatia. Zároveň dali silný argument, prečo sa od roku 2011 koná práve v Barcelone, v meste s výbornou infraštruktúrou. MWC15 sprevádzali vystúpenia celebritných rečníkov ako Mark Zuckerberg, CEO Facebook, Tom Wheeler, Chairman Federal Communications Commision (FCC), Guenther Oettinger, komisár EÚ, alebo Anne Bouverot, generálna riaditeľka GSMA (Groupe Speciale Mobile Association). A tiež rad odborných a sprievodných podujatí.

Hneď v úvode ma zaujali riešenia Pre–5G technológií od viacerých výrobcov, ktoré ešte očakáva štandardizácia. Napriek súčasnému masovému nasadzovaniu 4G LTE sietí, ktoré predstavujú vysoké investície, diskutuje sa už o rýchlostiach, aplikáciách a službách v sieťach piatej generácie. A nielen to. Kórejskí zástupcovia oznámili, že na Zimných olympijských hrách v Pchjongčchangu v roku 2018 budú komerčné služby v 5G sieti k dispozícii. A Európania, aby nezaostali, oznámili zámer výstavby 5G sietí na báze verejno-privátneho partnerstva PPP.

Otázku vysokých investícií do 4G LTE sietí zdôraznili viacerí zástupcovia mobilných operátorov. Timotheus Höttges, CEO Deutsche Telekom, dokonca na návrh zástupcov Facebooku a Google, aby bol prístup k aplikáciám bezplatný, namietol otázkou, ako sa dá konkurovať nulovými cenami (?) A súčasne služby týchto aplikácií označil ako telekomunikačné služby a žiadal, aby sa na ne vzťahovali rovnaké pravidlá regulácie, ako na všetkých telekomunikačných poskytovateľov.

Ak sa pozrieme na MWC15 ako fórum pre trh mobilných komunikácií, tak reprezentuje celosvetovo oblasť s 3,7 miliardami unikátnych užívateľov a 7,4 miliardami pripojení. Jon Fredrik Baksaas, prezident a CEO spoločnosti Telenor a súčasne predseda GSMA, vyslovil presvedčenie, že počet užívateľov počas 5 rokov narastie o ďalšiu 1 miliardu.

37 produktov a riešení si odnieslo z MWC15 globálne ocenenia za inovácie a návštevníci sa intenzívne zaujímali o mobilné zariadenia a smartfóny. SAMSUNG predstavil momentálne najvýkonnejší aparát SAMSUNG Galaxy S6, vlajkovú loď s osemjadrovým procesorom, ale zaujali aj ďalšie  – HTC ONE M9, prehnutý LG G Flex 2, či Lumia 640 XL. Obsiahnuť novinky, ktoré prinieslo 2 100 vystavovateľov MWC15, vysoko prevyšuje možnosti a rozsah tohto krátkeho blogu. Uzavriem to preto konštatovaním, že konferencia potvrdila jeden z headlinov: Mobile changes everything, teda Mobilná komunikácia mení všetko.

A pýtate sa, ako do toho všetkého zapadá spomínaný feminizmus? Jednoducho – dnes patrí aj do mobilného sveta. Tri polonahé a rozvášnené dámy výkrikmi  Feminizmus! a nápismi na tele protestovali. Prečo Facebook dovoľuje užívateľom zverejňovať fotografie mužov do pol pása nahých, a žien nie? Uznajte, to predsa nie je žiadna rovnoprávnosť!?

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Boj proti korupcii si netrúfol atakovať ani Fico

Objavujú sa útoky na prezidenta či aktivistov.


Už ste čítali?